Story Marrko Core

Volám sa Martin Kofroň a vymyslel som rehabilitačný a fitness systém MARRKO CORE. Všetko odštartoval sled udalostí v roku 2012, keď som, ako príslušník 43. výsadkového práporu, odletel plniť operačné úlohy na misii do Afganistanu, kde som si privodil úraz chrbtice. Po prílete domov sa stav stále zhoršoval, chrbtica mala bolestivú a obmedzenú hybnosť, po čase sa pridalo aj brnenie nôh. Prvýkrát sa mi uľavilo až po 14 dňoch každodenných hodinových rehabilitácií v rehabilitačnom centre, ale bolesť napriek tomu úplne neustúpila.

Doma som si prestaval posilňovňu na také malé výskumné centrum, kde som sa rôzne vyvesoval a cvičil v úľavových polohách. Jedného dňa som dával dole šplhové lano, na ktorom boli pevné uzly, aby som sa dlhšie udržal vo visu. Uzly boli natoľko utiahnuté, že nešli rozviazať. Vzal som nôž, lano prerezal a hodil do kúta.

„Niečo také jednoduché predsa
nemôže byť také účinné.“

Ako lano ležalo na zemi, došlo mi, že by sa s ním dalo cvičiť. Skúsil som to a nemohol uveriť tomu, že mi cvičenie prináša úľavu od bolesti. Záťaž bola veľmi intenzívna. „Niečo také jednoduché predsa nemôže byť také účinné.“ Opak je pravdou aj jednoduché veci môžu byť geniálne.

Bonusom každodenného cvičenia bolo viditeľné formovanie postavy. Pri cvičení totiž zaberá kompletne celý CORE!

Čoskoro som zostrojil prvý prototyp. Deň odo dňa boli svaly na trupe silnejšie a silnejšie.
Mohol som sa, po dlhej dobe, bez bolesti vyspať alebo dotknúť prstov na nohách.

Chcel som pomôcť aj ostatným, a tak som spustil projekt MARRKO CORE.

Najprv som kontaktoval Vysokú školu umeleckopriemyselnú v Prahe. Vedenie školy projekt zaujal a 11 študentov Ateliéru priemyselného designu začalo pracovať na návrhu designu MARRKO CORE.

Kontúru po kontúre, tu pridať, tu ubrať …. od skíc, cez filozofiu až po funkčný model – a ja som bol uprostred diania. Keď nakoniec držíte hotový produkt v ruke, myslíte si, že vám patrí celý svet.

Vysoká škola umeleckopriemyselná je uznávaná doma aj vo svete a jej študentom patrí vďaka za to, že MARRKO CORE je teraz nielen náčiním pre šport a rehabilitáciu svetovej úrovne, ale aj špičkové dizajnové dielo.

+

Čoskoro ma čakala ďalšia výborná správa, tentoraz z Univerzity Karlovej v Prahe. Fakulta telesnej výchovy a športu podrobila MARRKO CORE testom, z ktorých jasne vyplýva, čo som intuitívne vedel od samého začiatku.

Doterajšie testy ukazujú preukázateľný vplyv na posilnenie svalstva trupu (core).

„Mojím cieľom je rozšíriť jeho používanie v oblasti prevencie proti bolestiam chrbta.“

Staňte sa súčasťou projektu MARRKO CORE a pokúste sa spoločne so mnou, napríklad len slovom, šíriť tento projekt a pomôcť aj ostatným ľuďom. Či už bojujú s bolesťou, chcú byť lepší v športe, nie sú spokojní so svojou postavou alebo jednoducho majú šport ako životný štýl.

Ďakujem, Martin Kofroň

MARRKO CORE.

Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoNepovoľovať cookies